RN
TwitterFacebook

IMGW: Na wschodzie kraju mróz, na zachodzie odwilż

Na wschodzie kraju mróz, na zachodzie odwilż. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje na Twitterze że nad ranem najzimniej było na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Na stacji pomiarowej w Jabłonowie zanotowano minus 22,9°C, a we Włodawie prawie 22 stopnie mrozu. Na zachodzie kraju w nocy były już dodatnie temperatury.

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski mówi, że na przeważającym obszarze kraju będą temperatury dodatnie. Mrozu należy spodziewać się w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim oraz we wschodniej części województwa mazowieckiego i Lubelszczyzny – tam w ciągu dnia temperatura od minus 8 do minus 3 stopni Celsjusza. W centrum słupki rtęci odnotują około 1 stopień, a na zachodzie około 2 stopni. “Widać zupełną zmianę temperatury” – podsumowuje Grzegorz Walijewski.

Rzecznik IMGW zaleca ostrożność, bo w niektórych regionach kraju marznące opady mogą powodować gołoledź. “We wtorek będziemy mieli do czynienia ze śliskimi drogami, szczególnie w Polsce zachodniej, centralnej i południowo-zachodniej” – podkreśla.

Od jutra do niedzieli w ciągu dnia temperatura będzie dodatnia w całym kraju. W środę na zachodzie termometry pokażą 5 – 6 stopni Celsjusza, w centrum od 1 do 3 stopni i około 1 stopień na wschodzie.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + 19 =