RN
TwitterFacebook

IMGW ostrzega: Nadchodzi śnieżna i mroźna zima

Nad Polskę nadciąga radykalna zmiana pogody. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że temperatura zacznie spadać już w tym tygodniu, przewiduje się też intensywne opady śniegu.

Śnieg pada już dziś na północy Polski, między innymi w Chojnicach oraz w Toruniu pokrywa śnieżna może dziś urosnąć o około 10 centymetrów. Prognozy na siedem kolejnych dni wskazują stały spadek temperatury oraz intensywne opady śniegu w całej Polsce.

– Zima z całą siłą zaatakuje od nadchodzącego weekendu, nie można jednak mówić o “bestii ze wschodu” jak nadciągające załamanie pogody nazwały niektóre media – mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. – W nocy spadki temperatury nie będą tak ogromne jak wspominają niektórzy.

Według rzecznika IMGW, w Polsce będzie także intensywnie padać śnieg. Opady od czwartku będą występować w całym kraju.

Jeszcze dziś, jutro i w środę możemy obserwować śnieg z deszczem. Od czwartku będzie to głównie śnieg, będzie padał codziennie i w całej Polsce – informuje Grzegorz Walijewski.

IMGW przygotowuje prognozę na tydzień do przodu. Z modeli, jakie wykonali synoptycy na kolejne dni wynika, że zimowa aura się utrzyma, a nawet może dojść do dalszego spadku temperatury. Po 11 stycznia w Polsce może być nawet do minus 17 stopni.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 10 =