RN
TwitterFacebook

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Największy przyrost pokrywy śnieżnej – o 35 centymetrów – prognozowany jest dziś (25.01) w Beskidzie Niskim i Bieszczadach, gdzie obowiązuje ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia.

Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik mówi, że w ciągu dnia intensywne opady śniegu będą przesuwać się na północ i obejmą całą wschodnią Polskę. Mowa o pasie od Małopolski i Podkarpacia przez Lubelszczyznę i wschodnią część Mazowsza, po Podlasie i Suwalszczyznę. Dla województw podkarpackiego i lubelskiego oraz wschodnich części województw małopolskiego, podlaskiego i mazowieckiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla Polski północnej, centralnej i zachodniej.

Michał Ogrodnik dodaje, że na przeważającym obszarze kraju będą występować dodatnie temperatury. Termometry pokażą od 0 na wschodzie, przez 1 w centrum i 2 na zachodzie po 3 stopnie Celsjusza na Wybrzeżu. Ujemne temperatury jedynie na obszarze podgórskim Małopolski i Podkarpacia, gdzie słupki rtęci pokażą maksymalnie minus 3 stopnie Celsjusza.

IMGW prognozuje, że w ciągu dnia będzie wzrastać prędkość wiatru – na wschodzie nawet do 60 kilometrów na godzinę. Będzie on powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 2 =