RN
TwitterFacebook

IMGW: Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami dla pięciu województw centralnej i wschodniej Polski oraz południowych powiatów Małopolski i Śląska. W górach temperatura przy gruncie spadnie do minus czterech stopni.

Od godziny 23 do godziny 7 rano ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują dla województw mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego oraz kujawsko-pomorskiego z wyłączeniem powiatów elbląskiego i braniewskiego. Prognozuje się spadek temperatury do zera, a przy gruncie do minus trzech stopni. W Łódzkiem temperatura spadnie do jednego stopnia, a przy gruncie do minus dwóch stopni.

Od północy do godziny 7 rano obowiązywać będą ostrzeżenia pierwszego stopnia dla powiatów cieszyńskiego i żywieckiego na Śląsku, gdzie lokalnie prognozuje się spadek temperatury do minus jednego stopnia, a przy gruncie do minus trzech stopni oraz dla południowych powiatów Małopolski, dla których prognozuje się lokalnie spadek temperatury do minus dwóch, a przy gruncie do minus czterech stopni.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − 4 =