RN
TwitterFacebook

IMGW: ostrzeżenie przed opadami śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed opadami śniegu dla województwa lubelskiego, wschodniej i środkowej części podlaskiego oraz dla wschodniej części Mazowsza. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu obowiązuje dla środkowej części Mazowsza, zachodniej części województwa podlaskiego i wschodniej części warmińsko-mazurskiego.

Meteorolodzy przewidują w województwie lubelskim, wschodniej i środkowej części podlaskiego, oraz we wschodniej części Mazowsza intensywne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Grubość pokrywy śnieżnej może wzrosnąć o 30 centymetrów. Prędkość wiatru może osiągnąć 40, a w porywach do 65 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 23.00.

Na środkowym Mazowszu, w zachodniej części województwa podlaskiego i we wschodniej części warmińsko-mazurskiego przewiduje się opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, oraz zawieje i zamiecie śnieżne. Prędkość wiatru wyniesie 35, a w porywach 60 kilometrów na godzinę. Grubość pokrywy śnieżnej może wzrosnąć o 20 centymetrów. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 23.00.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + nineteen =