RN
TwitterFacebook

IMGW: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Orkan Sabina przechodzi przez Polskę.

IMGW utrzymało ostrzeżenie II i III stopnia przed silnym wiatrem. Alerty obejmują niemal cały kraj.

Najsilniej będzie wiało w południowych powiatach województwa dolnośląskiego i podkarpackiego. Obowiązują tam ostrzeżenia III stopnia, w pozostałych częściach tych województw – ostrzeżenia II stopnia. Ostrzeżenia III stopnia na Dolnym Śląsku obowiązują do godziny 8 rano, na Podkarpaciu natomiast do godziny 21.

Dla pozostałej części Polski IMGW wydało głównie ostrzeżenia II stopnia. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h z południa i południowego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są między godziną 2:00 a 12:00. Ostrzeżenia dotyczą województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego oraz zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego. We wschodniej części warmińsko-mazurskiego oraz w województwie podlaskim obowiązuje alert I stopnia. Przewiduje się wystąpienie umiarkowanego i dość silnego, okresami także silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h z południa i południowego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem. Ostrzeżenia są ważne do godzin wieczornych.

Wiatr wieje z południowego zachodu i z zachodu. Najsilniejsze porywy IMGW zapowiada w godzinach porannych oraz po południu. 

IAR/oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *