RN
TwitterFacebook

Inauguracja Roku Szkolnego w Szkołach Katolickich

Pamiętajcie, że każdy z was jest najlepszy – te słowa wybrzmiały podczas dzisiejszej uroczystej inauguracji roku szkolnego w Szkołach Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Wypowiedziała je dyrektor Bożena Śliwowska, przypominając, że w nauce i całym szkolnictwie nie są najważniejsze rankingi:

Prawo oświatowe jest bardzo dynamiczne, widzimy przecież ogromną ilość zmian. Nie możemy się obrażać na rzeczywistość, tylko się z nią zmierzyć, podejmując przemyślane decyzje i wykonując swoje zadania najlepiej jak się da – wyjaśniła Bożena Śliwowska. Dyrektor przypomniała również podczas inauguracji, że każdy człowiek jest najlepszy, ponieważ otrzymuje określone zadania, które go kształcą i czynią niepowtarzalnym. Trzeba uważać na myślenie rankingowe. Liczby laureatów, finalistów, wyniki z egzaminów zewnętrznych… to wszystko jest ważne dla prestiżu danej placówki, ale największym sukcesem szkoły jest to, kiedy wykształca dobrego człowieka – empatycznego, otwartego na potrzeby bliźnich, pragnącego żyć w zgodzie ze światem przyrody.

Inauguracja miała również część artystyczną. Zaprezentowali się w niej uczniowie szkół katolickich w repertuarze nawiązującym między innymi do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podczas uroczystości wręczono również listy gratulacyjne najlepszym tegorocznym absolwentom. Wśród nich byli:

Dominik SokołowskiMatury poszły bardzo w porządku. Otrzymałem trzy razy po 100%. Zdawałem angielski i historię rozszerzoną. Złożyłem już dokumenty na Aberystwyth University w Wielkiej Brytanii, gdzie zamierzam studiować literaturę angielską z edukacją. Nie boję się wyzwań. Nie uważam, żeby studia za granicą były czymś strasznym. Wszędzie w życiu spotykają nas jakieś wyzwania. Najważniejsze, aby nie czuć lęku przed tym, co dobre.

Anna Franciszkowicz: Rozszerzoną maturę zdawałam z języka niemieckiego i wiedzy o społeczeństwie. Od października zaczynam studia na Uniwersytecie Warszawskim. Podejmuję logopedię ogólną i kliniczną. Warszawa od zawsze była moim marzeniem. Miałam pewność, że wybiorę to miasto. Kierunek będzie dla mnie ciekawym wyzwaniem. Poradzę sobie.

Szkoły Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży składają się obecnie z katolickiego liceum i szkoły podstawowej. Łącznie naukę rozpoczęło w tym roku 320 uczniów, ukończyło ją przed wakacjami 68 absolwentów.

pd / fot. Szkoły Katolickie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *