RN
TwitterFacebook

Integracja i prezenty. Mikołajki w Szkołach Katolickich

Od 12 lat w łomżyńskich Szkołach Katolickich im. Kardynała Stefana Kardynała Wyszyńskiego organizowane są Mikołajki integracyjne. Młodzież szkolna zasiada na widowni między innymi z wychowankami Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Pomocy Społecznej. Wspólnie oglądają przedstawienia, śmieją się i słuchają. Są również niespodzianki.

Wydarzenie organizowane jest od 12 lat. Bierze w nim udział cała społeczność łomżyńskich Szkół Katolickich, opiekunowie i pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kownatach, personel i wychowankowie Domu Pomocy Społecznej, Zespołu Szkół Specjalnych oraz przedszkolaki z Łomży i Piątnicy wraz z pedagogami.

Inicjatywa narodziła się bardzo dawno, gdy jeszcze nie mieliśmy auli. Pierwsze spotkanie odbyło się w małej sali gimnastycznej. Zaprosiliśmy wówczas gości z Zespołu Szkół Specjalnych. Nie spodziewałam się, że przedsięwzięcie będzie aż tak ważne dla naszych uczniów. Nie mieliśmy wątpliwości, że Mikołajki powinny być kontynuowane. Dobrze, że tak jest – mówi dyr. Bożena Śliwowska.

Dla wielu podopiecznych to nie tylko przyjemne spędzenie czasu, ale również forma leczenia. Każda dobra chwila jest terapią – podsumowuje terapeuta Środowiskowego Domu Samopomocy w Kownatach Mariola Morzorowska.

pd / fot. E.K

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *