RN
TwitterFacebook

J.Sasin: w związku z epidemią nie ma potrzeby wprowadzania dalszych ograniczeń

Wicepremier Jacek Sasin powiedział, że obecnie nie trzeba wprowadzać kolejnych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa.

– Nie ma dzisiaj potrzeby, żeby wprowadzać jeszcze dalej idące obostrzenia. Dzisiaj trzeba przestrzegać tych przepisów, które już wprowadziliśmymówił w Polsat News minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Przypomniał, że obowiązujące przepisy stanowią, że nie można gromadzić się w miejscach publicznych. Przebywanie w nich jest możliwe w przypadku sytuacji niezbędnych do życia – zakupów i udawania się do pracy.

Jacek Sasin zapowiedział, że zostaną wzmożone patrole i kontrole służb publicznych, policji.

– Być może będziemy również chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy, tak, żeby rzeczywiście wyegzekwować te przepisy, które są, a które są dosyć rygorystycznemówił wicepremier.

Wicepremier Piotr Gliński mówił wcześniej TVP Info, że być może trzeba będzie wzmocnić obostrzenia.

– Te decyzje należą do ministra zdrowia, do premiera polskiego rządu, więc poczekajmy jeszcze kilka dni – zaznaczył minister kultury i dziedzictwa narodowego. Wicepremier apelował też do obywateli o przestrzeganie już obowiązujących przepisów. – Stosujmy się do tych zasad, o których mówimy, także w sklepach, także w miejscach pracy, także w urzędach.

Koronawirusa potwierdzono w Polsce u 1862 osób. 22 osoby zmarły – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *