RN
TwitterFacebook

Jak ewangelizować w parafii – spotkanie otwarte Szkoły Ewangelizatorów

O ewangelizacji w parafii będzie mowa podczas spotkania otwartego Szkoły Ewangelizatorów i Animatorów Ewangelizacji. Uczestnicy dowiedzą się o metodach głoszenia Słowa Bożego i możliwościach zaangażowania się w życie lokalnego Kościoła.

Będzie też mowa o tym, co dokumenty Kościoła mówią o strukturze parafii i jej misji w dziele ewangelizacji wiernych. Sesję poprowadzi ks. Krzysztof Kralka – dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i założyciel wspólnoty charyzmatycznej Przyjaciół Oblubieńca. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – księży, osoby świeckie, ludzi zaangażowanych w życie parafialne oraz tych, którzy dopiero szukają swojego miejsca w Kościele i nawet nie są w żadnej wspólnocie – mówi pomysłodawca ks. Jacek Czaplicki. Podczas spotkania omówione będą również trzy zasadnicze funkcje parafii: prorocka – nauczanie, przepowiadanie i katechizowanie, kapłańska – objawiająca się w sprawowaniu liturgii i kultu Bożego oraz funkcja tzw. miłości czynnej caritas.

Spotkanie otwarte odbędzie się w najbliższą sobotę 15 grudnie w auli Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Rozpocznie się o godzinie 10:00, a zakończy Mszą świętą w łomżyńskiej Katedrze. Szkoła Ewangelizatorów i Animatorów Ewangelizacji została założona w październiku 2017 roku dekretem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Jej członkowie spotykają się cyklicznie na wykładach i konferencjach poświęconych metodom ewangelizowania.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *