RN
TwitterFacebook

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Dzień modlitwy za papieża Franciszka

Młodzi z Ruchu Lednica 2000 zapraszają do modlitwy za papieża Franciszka. Wychowankowie ojca Jana Góry rozpoczynają nową akcję pod hasłem „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”.

Kiedy w 2017 roku miałem okazję rozmawiać z papieżem powiedział słowa: Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie”, była to swoista umowa, którą od samego początku uważam za obowiązującą mówi Rafał Orzechowski, pomysłodawca akcji. Moim zdaniem młodzież polska jest to winna Papieżowi. ŚDM w Krakowie, kiedy papież kazał nam wstać z kanapy, dla wielu były punktem przełomowym w życiu, dlatego teraz ofiarujemy Ojcu Świętemu najlepszy prezent: modlitwę. Zorganizujemy szturm na niebo – dodaje członek Ruchu Lednickiego w Grajewie.

Teraz na piątą rocznicę pontyfikatu papieża postanowił ofiarować mu prezent w postaci modlitwy i zaprasza do niej innych. 11 marca chcemy zawierzyć papieża Miłosierdziu Bożemu – dodaje Orzechowski. Proponuje, aby tego dnia odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego za Franciszka. Podczas tej modlitwy będziemy chcieli także przybliżyć ludziom postać papieża Franciszka – zapowiada. Uczestnicy modlitwy będą mogli usłyszeć historię o życiu papieża Franciszka. Jego pochodzeniu i pracy wśród ubogich w argentyńskich fawelach.

Szczegółowe informacje o tym jak dołączyć do akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” można znaleźć na Facebooku Ruchu Lednickiego w zakładce „Wydarzenia”.

Ruch Lednicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *