TwitterFacebook

Jednak spadek, w Kolnie rodzi się mniej dzieci

Rodzi się mniej dzieci, więcej osób umiera, bierzemy mniej ślubów – takie wnioski nasuwają się po analizie podsumowania danych za 2017 rok w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kolnie.

Wprawdzie nie dramatycznie, ale spada liczba urodzeń w Kolnie. W minionym roku urodziło się 233 dzieci. Rok wcześniej 30 dzieci więcej. W 2017 roku na świat przyszło więcej chłopców (118) niż dziewczynek (115). Personel kolneńskiego szpitala oczekuje na narodziny pierwszego dziecka w nowym roku.

Mamy dzidziusia, który jeszcze urodził się w zeszłym roku i czeka na wypisanie do domu, a tutaj oczekujemy z wielką niecierpliwością pierwszego porodu – mówi doktor Leszek Poppe, koordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Szpitalu Ogólnym w Kolnie. Statystyki są porównywalne do tych z lat poprzednich. – Od kilku lat liczba porodów w Kolnie utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie i zeszły rok nie należał niestety jeszcze do tych, w których zaobserwowalibyśmy wzrost ilości porodów. Było porównywalnie z poprzednimi latam – dodaje lekarz.

W ubiegłym roku chłopcom rodzice nadawali najczęściej imiona Wiktor, Kacper, Jakub, Filip. Natomiast wśród dziewczynek dominują Maje, Zofie, Marie i Alicje.

Tendencję spadkową odnotowano również w przypadku małżeństw, których w zeszłym roku zawarto 123, podczas gdy w 2016 roku na ślubnym kobiercu stanęły 154 pary. W ubiegłym roku kolneńscy urzędnicy sporządzili 212 aktów zgonu, w 2016 – było ich 7 mniej.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *