RN
TwitterFacebook

Jest plan na zagospodarowanie działek w centrum Kolna. Burmistrz na razie nie zdradza jaki

Od lat działki w centrum Kolna są puste, porasta je zboże i nie było planu ich zagospodarowania. Jak poinformował burmistrz Kolna, Andrzej Duda, pojawił się pomysł wykorzystania terenu pomiędzy ulicami Wojska Polskiego, Klonową, Świerkową i Dębową. Włodarz miasta nie ujawnia jednak co tam powstanie.

Plan, który był wcześniej, nie był dobrym planem. Świadczy o tym fakt, że działki w centrum miasta nie były zabudowane przez około 15 lat od uchwalenia tego planu, więc właściciele domagali się zmian – stwierdza burmistrz Duda. – W związku z tym, że jest tam działka, która należy do miasta, zdecydowaliśmy się na takie zmiany na wniosek właścicieli.

Włodarz miasta jest optymistycznie nastawiony do nowego planu. – Jestem dobrej myśli. Sądzę, że ten plan przejdzie i że będziemy mogli zagospodarować – nie tylko my, ale też właściciele prywatnych gruntów – te tereny, które są przy głównej arterii miasta, w centrum miasta. Trudno, żeby tam nic nie robić i żeby na tych działkach rosło zboże w środku miasta…

Chociaż burmistrz nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących tego, co na pustych działkach może zostać wybudowane, poinformował, że mieszkańcy, którzy obawiali się że nowa inwestycja przysporzy im hałasu na osiedlu, nie powinni się tym martwić. – Hałas tam jest, będzie i był, bo domy są zlokalizowane blisko drogi krajowej. Natomiast nowy plan ogranicza możliwości uczęszczania samochodów, w porównaniu do starego planu, przez ulicę Klonową, przy której stoją ich domy. Tam, na starym planie zagospodarowania były parkingi dla TIRów, autokarów. W tym planie to znika, więc te obawy były w pełni nieuzasadnione. Myślę, że po wprowadzeniu nowych pomysłów będzie można wprowadzić zakaz przejazdów samochodów ciężarowych przez ulicę Klonową, co teraz jest niemożliwe.

Burmistrz przewiduje, że więcej szczegółów i informacji na temat tego co powstanie należy spodziewać się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *