TwitterFacebook

Jubileusz 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Kolnie [FOTO]

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kolnie liczy już sto lat. Z tej okazji w szkole zorganizowano wyjątkową uroczystość. W jej trakcie szkole przekazano nowy sztandar, jak też nowo wybudowaną halę sportową.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. sprawowana pod przewodnictwem biskupa pomocniczego naszej diecezji Tadeusza Bronakowskiego. Po Mszy zaproszonych gości oraz społeczność szkolną powitał dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Józef Chodnicki, po czym nastąpiła ceremonia przekazania nowego sztandaru.

Szczególne powitanie zorganizowano byłym, a będącym na uroczystości, dyrektorom Liceum oraz emerytowanym nauczycielom. Były kwiaty, życzenia, a przede wszystkim miłe wspomnienia, którym niejednokrotnie towarzyszyła delikatna łezka w oku.

Kolejnym, bardzo podniosłym elementem uroczystości, było uroczyste przekazanie społeczności szkolnej nowej hali sportowej. Hala liczy 36 metrów długości i 24 metry szerokości. Na jej parkiecie mieści się kilka boisk do koszykówki, boisko do siatkówki i do piłki ręcznej.

Oficjalne uroczystości zakończyła inscenizacja oparta na kanwie epopei narodowej, jaka wyszła spod pióra patrona szkoły Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie”. W role bohaterów epopei wcielili się uczniowie szkoły.

mk

3 komentarzy

 1. P Odpowiedz

  Józef Chodnicki*

 2. Polonista Odpowiedz

  Z tekstu : „niejednokrotnie towarzyszyła delikatna leska w oku.”…. ale czy napewno „leska”? A moze jednak „łezka”…?
  Jesli piszący ten tekst jest absolwentem tego liceum…..to gratuluje poziomu ..ha ha ha !

 3. Krzysztof Mikucki Odpowiedz

  Szanowny Pan Dyrektor
  Józef Chodnicki
  Dyrektor I LO w Kolnie
  W związku z pięknym Jubileuszem 100-Lecia Znamienitgo I Liceum Ogólnokształcącego im Adama Mickiewicza składam gorące Gratulacje i najlepsze życzenia wielkich sukcesów
  Krzysztof Mikucki
  Absolwent z Roku 1965

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *