TwitterFacebook

Juniorzy seniorom. Jałmużna Wielkopostna Caritas

Pod hasłem “Dar juniora dla seniora” ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej ekumenicznej akcji charytatywnej „Jałmużna Wielkopostna” organizowanej przez Caritas Polska.

To dobrowolna rezygnacja z zakupu wybranej przynoszącej nam przyjemność rzeczy i przeznaczenie uzbieranych w ten sposób środków na pomoc osobom potrzebującym. Akcja ma wymiar dobroczynny, chodzi o uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka, kształcąc postawę miłosierdzia. Dzięki uzbieranym funduszom parafialne zespoły i szkolne koła Caritas zorganizują zorganizują pomoc medyczną i żywnościową między innymi seniorom. To wspaniała okazja, aby włączyć się w dzieło miłosierdzia rodzinnie – mówi Małgorzata Gutowska z Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Oprócz wypełnienia materialnej Skarbonki Wielkopostnej do akcji można również dołączyć wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem „Jałmużna Wielkopostna” 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526. Ważnym darem niematerialnym, symbolicznie wrzuconym do wielkopostnej skarbonki jest nasz czas poświęcony drugiemu człowiekowi.

Skarbonki należy przynieść do swojej parafii 28 kwietnia, czyli w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Akcja organizowana jest we współpracy z Eleos Kościoła Prawosławnego i Diakonią Kościoła Ewangelickiego.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *