TwitterFacebook

Jutro Policja wróci do Szumowa. Następna w kolejce Piątnica

Po trzech latach do Szumowa wróci posterunek Policji. To efekt zapowiedzianych działań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w zakresie reaktywacji zlikwidowanych w poprzedniej kadencji ponad 400 posterunków w kraju.

Policja na telefon się nie sprawdziła – mówił goszczący w Łomży wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. – Policjant musi być blisko ludzi, wówczas będzie mógł dużo szybciej reagować na wszelkiego rodzaju zagrożenia.

Decyzję o likwidacji ponad połowy posterunków w kraju podjęła poprzednia koalicja rządząca – przypomina minister Zieliński. Z mapy Polski zniknęło ponad 400 takich placówek. Po trzech latach wiele ze zlikwidowanych posterunków powraca. Jako pierwszy w województwie podlaskim uruchomiono posterunek w Bakałarzewie, w powiecie suwalskim. Było to w czerwcu tego roku.

Następnie kolejno uruchamiano posterunki w Czarnej Białostockiej i Czyżewie. Posterunek w Szumowie będzie czwartą, reaktywowaną siedzibą Policji w województwie podlaskim. Jego uruchomienie planowane jest jutro. Goszczący w Łomży Komendant Wojewódzki Policji generał Daniel Kołnierowicz zapowiedział odtworzenie kolejnego. Tym razem chodzi o Piątnicę. Policja do Piątnicy ma wrócić na początku przyszłego roku.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *