TwitterFacebook

Juwenalia w Łomży z dofinansowaniem

We wtorek, 22 maja marszałek Jerzy Leszczyński i Stefan Krajewski podpisali w imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego umowy na dofinansowanie juwenaliów z trzema organizatorami. Białostocki organizator – Fundacja na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej otrzyma dzięki temu 20 tys. zł, a Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Łomży – po 7 tys. zł.

Już po raz kolejny wspieramy juwenalia podlaskich uczelni wyższych. To z pewnością jedne z najważniejszych wydarzeń w naszym regionie, będące okazją nie tylko do świetnej zabawy dla studentów i mieszkańców miast, ale to też wspaniała promocja regionu – mówił w czasie uroczystości podpisania umów Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. Jestem przekonany, że także dzięki otrzymanemu od nas wsparciu, tegoroczne juwenalia będą wspaniałe.

Do życzeń dobrej zabawy przyłączył się i Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Mamy tylko jedną prośbę do studentów – zaznaczył jednak. – Nie wyjeżdżajcie po studiach z naszego pięknego regionu, ale zostańcie tu i pracujcie z nami. Udanych juwenaliów i żebyście zapamiętali je jak najlepiej.

Najwcześniej i najgłośniej świętować studenci zaczną w Białymstoku. Władzę nad miastem obejmą już jutro – w środę 23 maja. Zaczną od wielkiej parady, która z Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów wyruszy na kampus Politechniki Białostockiej. W Białymstoku juwenalia potrwają cztery dni – od 23 do 26 maja, w tym czasie na studenckiej scenie wystąpią takie zespoły, jak Kult, Big Cyc, Beata i Bajm, Akcent, czy bracia Figo Fago. Tradycyjnie będą tez potańcówki w klubie „Gwint” i mnóstwo innych imprez (zobacz HARMONOGRAM).

Następne zaczną się już 1 czerwca w Suwałkach. Zabawa żaków potrwa tam do 3 czerwca, a wprogramie m.in. koncerty, imprezy sportowe i piknik rodzinny (więcej o programie przeczytasz TUTAJ).

Łomża rusza tuż potem – święto studentów potrwa tam od 3 do 7 czerwca. Gwiazdą łomżyńskich juwenaliów będzie zespół Eney, 3 czerwca zaplanowano wybory miss PWSIiP, a 7 czerwca – wybory ogólnopolskie miss juwenaliów.

Wrota Podlasia 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *