RN
TwitterFacebook

Już 12 ofiar wychłodzenia organizmu

Kolejne dwie osoby zmarły wczoraj (30.11) z powodu wychłodzenia organizmu. Do zdarzeń doszło w województwach dolnośląskim i warmińsko-mazurskim. Liczba ofiar fali mrozów – od początku sezonu, czyli od 1 listopada – wzrosła tym samym do 12.

Rzeczniczka Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Anna Adamkiewicz, apeluje, by dzwonić pod numer 112, jeśli wiemy o bezdomnych spędzających noc na ulicy, w nieogrzewanych pomieszczeniach, w altankach ogródków działkowych.  – Taki telefon zostanie potraktowany poważnie. Możemy komuś bardzo pomóc – zapewniła Anna Adamkiewicz.

Przyczyną ostatnich mrozów było zimne powietrze, które napłynęło ze wschodu. W Bieszczadach temperatura spadła nawet do minus 20 stopni Celsjusza. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ujemne temperatury powinny występować jeszcze najbliższej nocy. Od niedzieli temperatury będą rosnąć. Wraz z nadejściem ciepłego wiatru z zachodu i południowego-zachodu, temperatura w ciągu tygodnia może przekroczyć nawet 10 stopni Celsjusza.

iar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × five =