RN
TwitterFacebook

Już dziś męski różaniec w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży

Ponad 100 męskich głosów wybrzmiewa w każdą pierwszą środę miesiąca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Modlą się na różańcu, powierzając swoje intencje Matce Bożej. Chcą również uczcić beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Nowi członkowie mile widziani – zachęca Daniel Plona.

Inicjatywa jest całkowicie oddolna, narodziła się we wrześniu ubiegłego roku. Wszystko zaczęło się od pielgrzymki do Medjugorje, w której brał udział organista Daniel Plona Czułem, że Maryja pragnie czegoś więcej. Spotkałem się z księdzem proboszczem Jerzym Abramowiczem i przedstawiłem pomysł większej aktywności modlitewnej męskiego grona. Ksiądz proboszcz doskonale to rozumiał, pomógł.

Dziś grupa ponad 100 mężczyzn w różnym wieku modli się na różańcu w każdą pierwszą środę miesiąca. Prowadzi ich ks. Tomasz Dobkowski. Grupa chce również czynnie zaangażować się w obchody beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego w czerwcu bieżącego roku, uwaga kierowana jest również na maj jako miesiąc maryjny.

Spotkanie męskiej grupy różańcowej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży rozpocznie się o godzinie 20:00. Nowe męskie głosy mile widziane, dołączyć można bez zapisów.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że łomżyńska męska inicjatywa modlitewna nie jest jedyną w diecezji łomżyńskiej. O ostrołęckiej Męskiej Grupie Różańcowej „Nazaret” jest coraz głośniej. Garstka mężczyzn zainspirowanych spotkaniami z ks. Dominikiem Chmielewskim rozpoczęła regularne spotkania modlitewne, otwierając się na nowych członków. Dziś to zorganizowana wspólnota mająca swojego duszpasterza, organizująca rekolekcje i uwielbienie z oprawą muzyczną i adoracją, zaangażowana również w akcje charytatywne.

pd / fot. DP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *