RN
TwitterFacebook

Wystartował kurs ewangelizacyjny Alpha w parafii pw. Bożego Ciała w Łomży

Cały czas można jeszcze dołączyć do uczestników kursu ewangelizacyjnego Alpha w parafii pw. Bożego Ciała w Łomży. W czwartek 5 marca o godzinie 18:45 odbyła się kolacja integracyjna, najbliższe dwa spotkania również mają formę otwartą. Nie stawiamy żadnych barier – mówi ks. Sebastian Urbański, jeden z organizatorów:

Kurs ALPHA jest dla osób w różnym wieku i o różnych poglądach. Chociaż skierowany jest do między innymi do tych, którzy pragną odświeżyć podstawy wiary. Spotkania rozpoczęły się w miniony czwartek 5 marca uroczystą kolacją integracyjną, krótkim wykładem i rozmową w parafii pw. Bożego Ciała w Łomży.
– Czy jest w życiu coś więcej?
– Jaki sens ma nasze życie?
– Jak znaleźć cel w życiu?
Dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad odpowiedzią na takie pytania, stworzony jest Alfa. To również doskonała okazja, aby zadawać pytania, nawiązywać rozmowę, słuchać innych i przedstawiać swój punkt widzenia – mówi współorganizator ks. Sebastian Urbański.

Dla kogo jest Alpha? Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. Alpha jest dla ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.

Kurs Alpha jest propozycją, która pomaga wierzącym dotrzeć do niewierzących. Prawie każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu — w rodzinie, w szkole, na studiach, w pracy, wśród sąsiadów — kogoś, kto nie ma relacji z Bogiem, a do chrześcijaństwa i Kościoła jest usposobiony jeśli nie wrogo, to przynajmniej z dużym dystansem. Z niektórymi z nich się przyjaźnimy, a to jest najprostszy klucz do tego, by ich zaprosić. Kurs ma określone ramy czasowe i formułę, która nie kojarzy się od razu z nabożeństwem religijnym, więc jest do przyjęcia dla tych, którzy stronią od kościoła. Jest on jak most łączący dwa brzegi — świat i Kościół.

Założenia kursu Alpha można wyjaśnić w oparciu o poszczególne litery angielskiego słowa ALPHA.
A – anyonecancome. Każdy może przyjść. Kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej na temat wiary chrześcijańskiej, niezależnie od wyznania czy wieku.
L – learning and laughter. Uczymy się i śmiejemy. Zależy nam na tym, żeby spotkania odbywały się w radosnej atmosferze, więc śmiech i humor są ważnym elementem kursu.
P – pasta (wł. makaron). Wspólne posiłki pomagają w stworzeniu miłej atmosfery i dają okazję do poznawania się i nawiązywania przyjaźni.
H – helping one another. Pomagamy sobie nawzajem we wszystkim. Spotkania w małych grupach dyskusyjnych pomagają w zrozumieniu wykładu, w studiowaniu Biblii, modlitwie itp.
A – askanything. Można pytać o wszystko. Żadne pytanie nie jest niemądre lub zbyt napastliwe. Mała grupa daje okazję do zadawania pytań i dyskusji.

Kolejne dwa otwarte spotkania odbędą się w czwartki 12 i 19 marca w sali parafialnej przy łomżyńskim kościele pw. Bożego Ciała. Start o godzinie 18:45. Kurs jest bezpłatny.

pd/SU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × two =