RN
TwitterFacebook

Kamień węgielny wkopany. Trwa budowa hospicjum dziecięcego w Wilnie

Trwa budowa pierwszego na Litwie hospicjum dziecięcego. Opieką będą w nim objęte znajdujące się w terminalnym studium nieuleczalnej chorób. Ośrodek powstaje w Wilnie, koszt samego tylko budynku z podstawowym wyposażeniem to ponad 5 mln zł, nie licząc kosztów utrzymania działającego już hospicjum dla dorosłych, stojącego tuż obok placu budowy.

Jednym z ważnych wydarzeń było wkopanie kamienia węgielnego. W poświęceniu powstałych już fundamentów i pierwszej kondygnacji brała udział społeczność litewska, tamtejsi duchowni i siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, gdzie służy również siostra Michaela Rak – odpowiedzialna za projekt.

W tym kamieniu węgielnym zamurowane są przedmioty z różnych miejsc świętych, w którym byliśmy. Jest kamień z Fatimy, Medjugorje, Guadalupe, San Giovanni Rotondo, Betanii, Góry Tabor i Betlejem. Wszystko w jednej szczelnej kapsule zostało zamurowane – mówi koordynujący zbiórkę na rzecz wileńskiego Hospicjum Sebastian Jaworowski.

Pozwolenie na budowę uzyskano w lipcu b.r. Według planów pierwsi młodzi pensjonariusze będą przyjęci już na Boże Narodzenie 2019 r. Wiadomo, że na sam tylko budynek z podstawowym wyposażeniem potrzeba ponad 5 mln zł. Do tego doliczyć należy koszt specjalistycznego sprzętu medycznego, łóżek i mebli dostosowanych do potrzeb pacjentów. Formą wsparcia może być wysłanie SMS o treści WILNO na nr 72 405, (2,46 zł z VAT)

pd / fot. archiwum Hospicjum

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *