RN
TwitterFacebook

Karol Karski z PiS jednym ze skarbników Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski wybrał europosła Prawa i Sprawiedliwości Karola Karskiego na stanowisko skarbnika. Będzie jedną z pięciu osób sprawujących tę funkcję. Europoseł będzie pełnił tę rolę po raz trzeci. – Jest to wyraz docenienia tego co do tej pory zrobiłem dla posłów. Tutaj spotykałem się z bardzo dobrymi opiniami od kolegów, którzy wyrażali je w stosunku do mnie. Mam nadzieję, że za plecami również dobrze mówili. Wynik głosowania jak sądzę, jest tego dowodem – mówił zaraz po głosowaniu Karol Karski.

Kwestor jest odpowiedzialny za sprawy finansowe i administracyjne w Parlamencie Europejskim. Na każdą kadencję parlamentarzyści wybierają pięciu kwestorów.
Stanowisko Karola Karskiego jest najważniejszą funkcją, którą w Europarlamencie będzie pełnił przedstawiciel europejskich Konserwatystów i Reformatorów. W ten kadencji frakcja ta nie ma swojego reprezentanta wśród wiceprzewodniczących. Wymaganej większości nie uzyskał Zdzisław Krasnodębski.

W Parlamencie Europejskim odbędzie się dziś jeszcze podsumowanie szczytu w Brukseli. Z nowo wybranymi europosłami będą dyskutować ustępujący szefowie Rady i Komisji Europejskiej – Donald Tusk i Jean-Claude Juncker.

iar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 4 =