RN
TwitterFacebook

KAS: PIT-28 najłatwiej złożyć poprzez usługę Twój e-PIT

Termin złożenia PIT-28, który składają m.in. osoby wynajmujące mieszkania mija 1 marca br. Najwygodniej zrobić to przy użyciu usługi Twój e-PIT na podatki.gov.pl. Tam 15 lutego będzie czekał nasz wstępnie wypełniony PIT-28 do uzupełnienia i akceptacji.

Wiele osób przyzwyczaiło się, że PIT-28 należy złożyć do końca stycznia. Takie rozwiązywanie obowiązywało przez wiele lat i w podlaskich urzędach skarbowych pod koniec stycznia pojawia się sporo podatników, chcących wywiązać się z tego obowiązku z przekonanie że jest już blisko upływu terminu na to zeznanie. Uspokajamy. W tym roku zeznanie PIT-28 należy złożyć do 1 marca br. (poniedziałek).

Zeznania PIT-28 składają osób, które w ubiegłym roku uzyskały przychody m.in. z umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, a także ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych i korzystają z ryczałtu.

Zeznanie można złożyć elektronicznie, samodzielnie wypełniając formularz w systemie e-Deklaracje. Można to zrobić także papierowo w urzędzie skarbowym, niemniej najwygodniejszym sposobem rozliczenia PIT-28 jest skorzystanie z usługi Twój e-PIT. Tam, 15 lutego podatnik znajdzie swoje wstępnie wypełnione zeznanie PIT-28, przy czym po jego uzupełnieniu powinien samodzielnie je zaakceptować, bowiem nie zostanie ono zaakceptowane automatycznie.

KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 3 =