RN
TwitterFacebook

Klucz, który otwiera serce. Łomża wspiera misje

“Klucz do Nieba” to akcja organizowana przez księży werbistów z Pieniężna. Każdy może oddać stare niepotrzebne klucze, wspierając w ten sposób dzieła misyjne. Do akcji włączyło się łomżyńskie ognisko misyjne prowadzone od 14 lat przez siostrę Małgorzatę Szyszkę ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej.

Liczą się klucze wykonane z metalu szlachetnego. Księża werbiści nawiązali kontakt z osobami, które zbierają klucze, mają możliwość ich przetapiania i ponownego tworzenia. Uzbierane w ten sposób środki przekazywane są misjonarzom. Okazuje się zatem, że za pomocą starego bezużytecznego klucza możemy otworzyć ludzkie serce na miłość i dobre uczynki – mówi s. Małgorzata Szyszka.

Misjonarze Werbiści znani są z pomysłowych akcji na rzecz wspierania światowych dzieł misyjnych. Zakonnicy organizowali już zbiórki zużytych telefonów komórkowych, kul ortopedycznych i znaczków pocztowych z myślą o pomocy misyjnej. Obecnie realizują również „Witraże dla Afryki” – akcję, której celem jest wsparcie warsztatów produkcji i naprawy witraży w miejscowości Lome.

„Klucz do nieba” potrwa do końca kwietnia. Dary przyjmuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży. Klucze można również zostawić w łomżyńskim Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Wystarczy przejrzeć szuflady lub szafki, aby znaleźć w nich stare klucze. Teraz mogą okazać się przydatne bardziej niż kiedykolwiek – podsumowuje 11 letnia Julia, uczennica łomżyńskiej “Dwójki”.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × one =