RN
TwitterFacebook

Klucze, które pomagają misjom

Chcesz pozbyć się starych kluczy? Nic prostszego. Przynieś je między innymi do braci kapucynów. Możesz w ten sposób wspomóc misjonarzy.

W Łomży akcję pilotuje siostra Małgorzata Szyszka ze Zgromadzenia Sióstr Służek, która od 14 lat opiekuje się dziecięcym ogniskiem misyjnym przy Szkole Podstawowej nr 2: Zbiórkę zainicjowali księża Werbiści z Pieniężna. Klucze powinny być z metalu szlachetnego. Nikt z nas nie potrzebuje starych kluczy, często nawet nie pamiętamy, do czego pasują. Werbistom udało się nawiązać kontakt z osobami, które zbierają takie kluczyki, przetapiają i przerabiają na kolejne dobre klucze. Werbiści otrzymują za to pieniądze, którymi natychmiast wspierają misjonarzy. Okazuje się zatem, że zbędne rzeczy nabierają przydatności i pomagają otworzyć ludzkie serca – mówi siostra Małgorzata.

Klucze można zostawić w Klasztorze Braci Kapucynów w Łomży, w tamtejszej Szkole Podstawowej nr 2 i Przedszkolu Katolickim przy ul. Radzieckiej 4.

Werbiści są misyjnym zgromadzeniem zakonnym założonym w 1875 roku przez św. Arnolda Janssena w Holandii. Swój charyzmat opierają na posłannictwie, realizując i wspierając dzieła misyjne. Polska prowincja znajduje się w Pieniężnie na Warmii. Bracia prowadzą działalność edukacyjną, wydają miesięcznik „Misjonarz” i organizują szereg akcji misyjnych, takich jak Pomoc Kierowcom na Rzecz Misyjnych Środków Transportu, czy „Witraże dla Afryki” – wsparcie na zakup szkła witrażowego i ołowiu dla warsztatu w Lome, stolicy Togo.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five − 3 =