RN
TwitterFacebook

Kochamy nasze miasto – tłumy mieszkańców na 23. Dniach Zambrowa [FOTO]

Koncerty na scenie plenerowej, prezentacje młodych talentów, zmagania par w brydżu sportowym, mistrzostwa szaradzistów, a także akcja krwiodawstwa – tak w skrócie wyglądały 23. Dni Zambrowa, które zakończyły się wczorajszym koncertem Łobuzów późnym wieczorem. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie, a także pokazy karate oraz przejażdżki na kucykach.

Coroczne święto miasta rozpoczęło się w sobotnie przedpołudnie finałem akcji „MotoSerce”, którą od 10 lat organizuje w Zambrowie Klub Miłośników Motocykli „Żubr”. W całej Polsce motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych zachęcali do honorowego oddania krwi. Dla zwiększenia liczby uczestników akcji, od kilku lat jej finał organizowany jest w czasie trwających Dni Zambrowa, co przesądza o tym, że akcja ta z roku na rok cieszy cię coraz większą popularnością wśród mieszkańców i gości. W tym roku akcja krwiodawstwa odbywała się w dwóch punktach: mobilnym autobusie na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego oraz w punkcie stacjonarnym zlokalizowanym w budynku Centrum Kultury. – Swoją akcją chcemy zwrócić uwagę na brak w polskich szpitalach tego cennego daru, jakim jest krew. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby ludzi, a poprzez swoje działania podnosić świadomość wśród społeczeństwa. Akcja organizowana jest w okresie przedwakacyjnym, który jest ostatnią chwilą na uzupełnienie braków w bankach krwi przed wakacjami – przyznaje Andrzej Mazewski, prezes KMM „Żubr”. W tym roku z zaproszenia organizatorów skorzystało 60 osób. W sumie pozyskano 27 litrów tego cennego surowca. Wszyscy honorowi dawcy za oddanie krwi otrzymywali naklejkę z logiem akcji, okolicznościowy dyplom, paczkę słodyczy oraz pamiątkowe koszulki. Warto dodać, że do tej pory, w ramach organizowanych przez zambrowskich motocyklistów akcji, zebrano łącznie 351 litrów krwi.

Głównym punktem pierwszego dnia święta miasta sobotniej były prezentacje i występy na scenie plenerowej na targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego. Najpierw przed publicznością zaprezentowały się młode talenty z klubów działających w Miejskim Ośrodku Kultury. Następnie publiczność rozgrzewał zambrowski zespół The FaPs. Po nim wystąpiły DeDe Negra i gwiazda wieczoru – Natalia Szroeder.

Wokół sceny plenerowej powstało wesołe miasteczko, gdzie organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla najmłodszych, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, karuzele i przejażdżki kucykiem. Nieco starsi uczestnicy mogli przeżyć ekstremalne emocje na diabelskim młynie czy obracającej się o 360 stopni karuzeli.  Zainteresowaniem cieszyły się również stoiska z watą cukrową, przysmakami z ziemniaka i zabawkami.

Drugi dzień imprezy zaczął się przed południem. W budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 rozegrano XXIII Otwarty Turniej w Brydżu Sportowym. Do rywalizacji stanęło w sumie 56 par. Wśród uczestników byli mieszkańcy Białegostoku, Wołomina, Olsztyna, Płocka, Olsztyna i Łomży. Po ponad 4-o godzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe z rąk burmistrza miasta Kazimierza Dąbrowskiego. W tym samym czasie w Centrum Kultury odbyły się XX Mistrzostwa Szaradziarskie. Do rywalizacji stanęło 26 osób, które miały do rozwiązania test składający się z 42 zadań. Gracze rozwiązywali krzyżówki, jolki, anagramy, pantropy, kalambury, alfabetki i rebusy.

Od godziny 16.00, na scenie plenerowej odbyła się druga część prezentacji uzdolnionej zambrowskiej młodzieży, a od 17:30 na scenie wystąpili artyści dance i disco polo. Najpierw przed publicznością zaprezentował się zespół DEJW, po nim wystąpił Joker, a gwiazdą wieczory byli Łobuzy.

Jak co roku staramy się przygotować taki program Dni Zambrowa, aby każdy z mieszkańców i gości odwiedzających nasze miasto znalazł coś dla siebie. Dlatego zapraszamy artystów wykonujących różne rodzaje muzyki. Stwarzany możliwość prezentacji dla młodych mieszkańców naszego miasta. Cieszymy się, na każdym wydarzeniu tegorocznego święta miasta był tłumy widzów. To jest wspaniała okazja, razem się spotkać, pobawić i spędzić mile czas. Gościnny Zambrów zaprasza! – podsumowuje tegoroczną edycję Dni Zambrowa Marta Konopka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie.

Marcin Szczepański

no images were found

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *