RN
TwitterFacebook

KOKiS odzyska blask? Trwa modernizacja [FOTO]

Trwają zaawansowane prace przy modernizacji Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Przebudowana ma zostać między innymi sala widowiskowa wraz ze sceną. Co ważne, obiekt zostanie dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kompleksowa realizacja projektu “Modernizacja Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu na potrzeby utworzenia Centrum Aktywizacji Społecznej” obejmuje kilka etapów, a jej całkowity koszt to ponad 6,5 mln zł. Wartość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego to blisko 5 mln zł, natomiast dofinansowanie z budżetu państwa wynosi przeszło 620 tys. zł. W efekcie całej tej inwestycji wykonana zostanie miedzy innymi adaptacja piwnic na salę konferencyjno-edukacyjną, powstanie sala prób kolneńskiej orkiestry dętej, a także wyremontowany będzie hol wejściowy. Obiekt wzbogaci się w nowe oświetlenie sali, która zyska też nowe nagłośnienie. Zamontowana zostanie ponadto winda dla osób niepełnosprawnych i starszych, mających trudności w poruszaniu się.

W związku z prowadzonym remontem zajęcia plastyczne, szachowe oraz spotkania seniorów prowadzone są w budynku Gimnazjum przy ul. Marii Dąbrowskiej w Kolnie. Dodajmy, że zakończenie wszystkich prac przewidziane jest na listopad tego roku.

Marzena Wiśniewska/Foto: MW/KOKiS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − three =