RN
TwitterFacebook

KOKiS zmieni się nie do poznania [FOTO]

W najbliższym czasie budynek Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ulicy Konopnickiej zmieni się nie do poznania. Ośrodek zyska nie tylko nowoczesną salę widowiskową, ale też szereg odnowionych pomieszczeń i pracowni.

Plan modernizacji przewiduje między innymi przebudowę sali widowiskowej wraz ze sceną, montaż oświetlenia oraz instalację nagłośnienia. A należy podkreślić, że sala ta nie była remontowana od ponad pięćdziesięciu lat. – Po modernizacji będzie spełniała najwyższe standardy XXI wieku – mówi dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Oprócz niej remontowana będzie także sala baletowa i piwnice. Po zakończonym remoncie próby będzie mogła tam odbywać orkiestra miejska. Z odnowionych pomieszczeń korzystać będą również stowarzyszenia działające na terenie Kolna.

Inwestycja ma kosztować 6 mln 700 tys. zł. Zarząd województwa podlaskiego przyznał miastu 5,5 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który powinien uporać się z tymi pracami do końca września 2019 roku.

W przyszłym roku rozpocznie się też dobudowa nowego skrzydła do budynku przy ulicy Konopnickiej, w którym mieści się również Miejska Biblioteka Publiczna. Prawie 2 mln zł udało się pozyskać na ten cel ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zgodnie z planami, powstanie między innymi „zielona czytelnia”. Budynek zostanie wyposażony w windę i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak poinformowała nas dyrektor MBP w Kolnie Jolanta Siwik, te prace powinny zakończyć się w 2020 roku. Na czas prowadzonych remontów biblioteka zostanie przeniesiona do budynku przy ulicy Dąbrowskiej, w którym znajduje się obecnie gimnazjum.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *