TwitterFacebook

Kolno: Aby ferie były bezpieczne

Kolneńscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, przygotowując uczniów do ferii zimowych. Przypominają najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa, które dotyczą między innymi przebywania w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych.

Większość utonięć zimą związana jest z brakiem kontroli rodziców nad dziećmi. – I tu też nasza prośba do rodziców – podkreśla aspirant sztabowy Joanna Makarewicz z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. – Powinniśmy zawsze wiedzieć, gdzie nasze dzieci wychodzą, z kim wychodzą, co robią. Pod żadnym pozorem nie pozwalajmy dzieciom wchodzić na lodowiska, rzeki, stawy, jeziora. Zawsze w takim wypadku z dzieckiem powinna być osoba dorosła – zaznacza Joanna Makarewicz. Pokrywa lodowa przysypana śniegiem jest bardzo zdradliwa. W żadnym wypadku nie można wchodzić na lód jeśli w pobliżu nikogo nie ma, może bowiem skończyć się to tragicznie.

Funkcjonariusze wyjaśniają uczniom z Kolna i powiatu kolneńskiego jak reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się wtedy o pomoc. Ponadto podczas takich spotkań młodzi słuchacze mogą dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba policjantów. Zachęcają oni ponadto do korzystania z elementów odblaskowych.

W województwie podlaskim ferie rozpoczynają się już w poniedziałek 21 stycznia i potrwają do 3 lutego.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *