TwitterFacebook

Kolno: blisko 1,7 tys. zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Już około 1,7 tys. informacji przekazali mieszkańcy powiatu kolneńskiego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a z każdym dniem przybywa nowych zgłoszeń. Taki rodzaj współdziałania przynosi oczekiwane efekty.

Aspirant sztabowy Joanna Makarewicz z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie informuje, że potwierdziło się 67 proc. z prawie 1,7 tys. zgłoszeń. W przypadku potwierdzenia zagrożenia, funkcjonariusze podejmują działania w kierunku jego wyeliminowania. – Około 500 zagrożeń już wyeliminowaliśmy – mówi Joanna Makarewicz. Osoby zgłaszające, najczęściej zwracają uwagę na dwie kategorie: przekraczanie prędkości oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. – To są takie newralgiczne miejsca, które już policjanci znają, parki w okolicach niektórych osiedli, sklepów monopolowych. Reagujemy na wszelkie zgłoszone nam tam zagrożenia. Patrole częściej pojawiają się niż w innych miejscach – dodaje.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od początku lipca 2016 roku. Korzystanie z niej jest bardzo proste. Za pomocą interaktywnej strony lub aplikacji można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w regionie i nie tylko. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów. Przekazane sygnały kolneńscy policjanci weryfikują. Trzeba pamiętać, że zgłoszenia te nie są jednoznaczne z pilną interwencją policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *