RN
TwitterFacebook

Kolno: Budynek przy ul. Wojska Polskiego drugi raz idzie pod młotek

Czy znajdzie się kupiec popadającego w coraz większą ruinę obiektu? Samorząd Kolna chce sprzedać budynek, w którym obecnie znajduje się Państwowa Szkoła Muzyczna. Nieruchomość przy ulicy Wojska Polskiego jest w fatalnym stanie technicznym.

Remont budynku i adaptacja do nowych potrzeb byłaby bardzo kosztowna, stąd decyzja o sprzedaży. – To jest dobra decyzja – podkreśla burmistrz Kolna Andrzej Duda. – Budynek zapewne jest atrakcyjny dla przedsiębiorców, ale nie do końca dla samorządu miejskiego. Ten budynek nie był przez wiele lat remontowany. Jego remont na pewno byłby bardzo kosztowny i myślę, że gdyby była potrzeba taka, to zamiast tego budynku jesteśmy w stanie wybudować taki o takiej samej powierzchni – tłumaczy Andrzej Duda.

Burmistrz Kolna ogłosił ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż na własność nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej przy Wojska Polskiego 31. To już drugi przetarg na zbycie nieruchomości znajdującej się w sąsiedztwie budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Pod koniec ubiegłego roku nie udało się sprzedać budynku, który pochodzi z lat 50. i działki o powierzchni prawie 500 m2. Cena wywoławcza od początku jest taka sama – 300 tysięcy zł i wynika z operatu szacunkowego nieruchomości.

Przetarg odbędzie się w najbliższy czwartek (24.01) o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Kolno.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × two =