TwitterFacebook

Kolno: Do jutra można wstąpić w szeregi KGPP

Trwa coroczny nabór do Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy. Grupa w swoich szeregach uczy jak ratować zdrowie i życie. Czuwa nad bezpieczeństwem ludzi podczas imprez i uroczystości czy wspiera lokalne służby, kiedy dochodzi do nagłych interwencji i zdarzeń. Zaprasza do siebie już dzieci od lat 7 i starsze. W ciągu roku, członkowie, ratownicy odbywają szereg szkoleń. Uczestniczą w wielu wyjazdach i spotkaniach integracyjnych. Spotykają się raz w tygodniu, aby doskonalić swoje umiejętności.

Na chętnych czekamy do jutra. Jeżeli ktoś się spóźni, nadal może wstąpić do nas. Aby to zrobić trzeba przejść trzymiesięczne szkolenie, podczas którego zdobywamy podstawową wiedzę. Jeżeli ktoś wytrwa, jest do nas wcielany – tłumaczy Monika Szymańska prezes Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy.

Warto uczyć się pierwszej pomocy podkreślają Magda i Ania z I LO w Kolnie. – Należymy już jakiś czas do grupy pierwszej pomocy, dużo się nauczyłyśmy. Teraz same możemy pokazywać, że ta wiedza jest niezbędna i bardzo pomocna – podkreślają.

Grupa w Kolnie działa od 2012 roku. Obecnie należy do niej 75 osób. W tym ratownicy medyczni, kwalifikowany, pierwszej pomocy i 2 lekarzy.

mb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *