RN
TwitterFacebook

Kolno: Ferie zimowe na sportowo i kulturalnie [FOTO]

Podlascy uczniowie mają dwutygodniową przerwę w nauce. Ferie zimowe w ciekawy sposób można spędzić w Kolnie. W tym czasie Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu proponuje młodzieży szereg atrakcji.

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu przygotował dla młodzieży szkolnej mnóstwo propozycji, zarówno kulturalnych jak i sportowych.

Mamy zajęcia muzyczne, plastyczne, przygotowaliśmy zabawy edukacyjne, a na zakończenie ferii z ośrodkiem zaplanowaliśmy bal przebierańców – mówi Alicja Szymańska, dyrektor KOKiS.

Obiekty sportowe dają możliwość zorganizowania cyklicznych zajęć, na hali oraz na pływalni. Pod okiem instruktorów w minionym tygodniu dzieci grały, bawiły się i pływały.

Kilkanaście osób bawiło się i przechodziło testy w ramach sprawdzianu Turbo Kozak, czyli slalomy, przeskoki, przewroty, strzały na bramkę. Działała także Akademia Pływania dla dzieci chcących nauczyć się pływać lub doskonalić styl. Można było powspinać się na skałce. Tym razem przyszło ponad 30 osób. Zajęcia trwały przeszło 3 godziny przy asyście 3 instruktorów. Wtorki i czwartki są zarezerwowane dla miłośników Rolkomani. Na zajęcia przychodzi około 50 uczestników, którzy bawiąc się doskonalą swoją pasję. Zajęcia na hali mają też szkółki piłkarskie, zawodnicy z klubu Orła i KOKiS-u.

Pierwszy tydzień ferii “zleciał jak z bicza strzelił” – mówi Andrzej Powichrowski, kierownik obiektów sportowych KOKiS. – Zauważyliśmy, że na zajęcia przychodzi dużo najmłodszych dzieci i co nas bardzo cieszy w przeważającej części są to dziewczynki, które startują w wielu konkurencjach dorównując chłopcom – dodaje instruktor. 

Więcej informacji i ciekawych propozycji na ferie można znaleźć na stronie internetowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

 

ap/mw

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + 4 =