RN
TwitterFacebook

Kolno: Kolejne ulice zostaną przebudowane. Wykonawcy zrealizują inwestycje taniej niż zakładało miasto

Blisko milion złotych zaoszczędziło miasto Kolno na przetargach na wykonanie trzech ulic: Pastorczyk, Sosnowej i Konopnickiej. Na spadek cen ma wpływ większa liczba firm aplikujących o wykonawstwo oraz spadająca cena paliw i masy bitumicznej.

– To znaczy, że będziemy mogli mieć wkład własny na następne inwestycje. To nas bardzo cieszy. Myślę, że to następny etap modernizacji miasta i ulic, które są jednymi z głównych ciągów komunikacyjnych w naszym mieście. A to zarówno podniesie standard w przemieszczania się, bo powstają nowe ścieżki rowerowe, nowa nawierzchnia, chodniki, które będą naprawdę dobrej jakości – mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna.

Na ulicy Sosnowej i Pastorczyk zostaną wybudowane całkowicie nowe drogi:

– Natomiast w przypadki ulicy Marii Konopnickiej jest to przebudowa drogi. Tam powstaną nowe elementy, takie jak chodniki, zatoczki, ścieżka rowerowa. Będzie przebudowa kategorii drogi, ponieważ będzie całościowa modernizacja. Oczywiście miasto poniesie jeszcze koszty niekwalifikowane w postaci wymiany kanalizacji sanitarnej i wodociągów. 

Najszybciej ma powstać droga o długości 415 metrów na ulicy Pastorczyk, która ma zostać ukończona do końca października bieżącego roku. Druga w kolejności jest ulica Sosnowa, która ma liczyć 175 metrów i ma być wybudowana do końca maja przyszłego roku. Natomiast zakończenie prac na ulicy Marii Konopnickiej planowane jest na czerwiec 2021 roku, a długość przebudowywanej drogi wyniesie ponad 1,5 km.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × three =