RN
TwitterFacebook

Kolno: Minister Adamczyk osobiście oceniał postęp prac przy przebudowie drogi

Pełną parą idą prace drogowe przy przebudowie drogi krajowej nr 63 przebiegającej przez Kolno. Postęp robót osobiście oceniał goszczący w mieście Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury.

Potrzebę remontu głównej drogi przez Kolno lokalni samorządowcy i mieszkańcy widzieli od lat. – Dawno już powinien być zrobiony ten remont, tu jest taki ogromny ruch, że ciężko w wakacje przejść przez ulicę – powiedział nam mieszkaniec Kolna. Teraz kierowcy muszą pogodzić się z utrudnieniami. Remontowany odcinek jest całkowicie nieprzejezdny. Objazd odbywa się ulicami: plac Wyszyńskiego, Kościelną i placem Wolności. – Także musimy to przeczekać i będziemy żyli trochę lepiej. Będzie ciszej bezpieczniej i równo będziemy mieli, nikt nie będzie na Kolno narzekał, że mamy dziurawe drogi – dodaje inny mieszkaniec Kolna.

Prace trwają, jak mówi burmistrz miasta Andrzej Duda, efektem całego remontu będzie bardzo nowoczesne rozwiązanie skrzyżowań. – Będą lewoskręty, pojawi się sygnalizacja świetlna i naprawdę bardzo duże rondo. Do tego będziemy w całym mieście wymieniali stare oświetlenie uliczne – sodowe, na nowoczesne i energooszczędne ledowe – dodaje gospodarz Kolna.

Postęp prac przy drodze krajowej nr 63 przebiegającej przez Kolno osobiście sprawdził w środę (04.07) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Członek rządu był wstąpił do Kolna po powrocie z Kalinowa w powiecie ełckim. Tam podpisał umowę na kolejny odcinek budowy trasy Via Baltica z Wysokich do Raczek. 

Jak mówił podczas spotkania z dziennikarzami, budowa trasy S61 i remont drogi DK 63 w Kolnie to dowód na to, że plan zrównoważonego rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego działa. – Realizujemy te inwestycje wielkie z punktu widzenia skali i wartości, ale realizujemy też te inwestycje, które są małe w skali swojej wielkości, ale bardzo duże w pojęciu wszystkich tych, którym służą – powiedział w Kolnie minister Adamczyk.

Przebudowywany fragment drogi w Kolnie ma 2 kilometry i 400 metrów. Koszt prac to 27 milionów złotych. Prace mają zakończyć się we wrześniu przyszłego roku.

Paweł Zyskowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − 15 =