RN
TwitterFacebook

Kolno: Saperzy zabrali znalezisko na poligon

Niespokojny tydzień mają mieszkańcy Kolna. Wczoraj (17 października) znaleziono najprawdopodobniej kolejny niewybuch. Na miejscu powinni być już saperzy, którzy dokonają rozpoznania znaleziska. 

Jak informuje Andrzej Duda, burmistrz Kolna, potencjalny niewybuch został znaleziony przez pracowników kładących kabel energetyczny przy drodze krajowej nr 63 (okolice ronda w kierunku Pisza). Z relacji włodarza miasta wynika, że może to być element zapłonowy do jakiegoś pocisku.

– Sprawdzą to saperzy, którzy określą czy i jak bardzo niebezpieczne jest to znalezisko. Jedno jest pewne, nie jest to tak potężny ładunek, jak te które wywieziono we wtorek – mówi Duda. 

Przypomnijmy, że we wtorek, 15 października saperzy z Orzysza podejmowali w Kolnie dwa niewybuchy. Oba pochodziły prawdopodobnie z II wojny światowej. Jeden miał 660 mm długości i średnicę 150 mm, drugi 180 mm i 50 mm. Na czas podejmowania znalezisk ewakuowano ponad 2 tys. osób.

O sytuacji będziemy informować.

Aktualizacja, godz. 10

Saperzy, którzy przybyli do Kolna uznali, że znalezisko nie jest niewybuchem, a zapalnikiem. Obiekt został zabrany z ziemi bez konieczności ewakuacji mieszkańców.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × one =