RN
TwitterFacebook

Kolno: O śmieci bł. ks. Popiełuszki na wystawie IPN

Archiwalne zdjęcia, dokumenty dotyczące procesu sądowego i śledztwa IPN w sprawie uprowadzenia i zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki można do końca listopada oglądać w Kolnie. W otwarciu wystawy w Zespole Szkół Technicznych wziął udział przyjaciel ks. Jerzego, ks. Janusz Kubrak.

To było naprawdę wielkie przeżycie, zwłaszcza dla młodzieży. Przepięknie to przygotowali. I te śpiewy, i recytacje, i te same wspomnienia. Naprawdę, ja byłem bardzo zbudowanymówi ks. Janusz Kubrak.

Jego zdaniem młodzi ludzie mogą się wiele nauczyć z przykładu życia ks. Popiełuszki:

– Męstwa, odwagi, uczciwości, prawdomówności, prostolinijności. To są cechy uniwersalne, które zawsze budzą szacunek, nawet gdyby były w jakiś sposób pozornie niezauważane, lekceważone, deptane.

Wystawa zorganizowana została przez IPN z okazji 35. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki. Ciało błogosławionego odnaleziono 30 października 1984 r w zalewie koło tamy we Włocławku. Uprowadzony przez funkcjonariuszy SB był okaleczony do tego stopnia, że z trudem udało się dokonać identyfikacji zwłok. Ksiądz Jerzy Został pochowany przy kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie.

BB/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 5 =