TwitterFacebook

Kolno: plac przed szkołą zmieni się nie do poznania

400 tysięcy złotych – to kwota dotacji, jaką Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolnie otrzymała na remont placu przed budynkiem. Pieniądze pochodzą z RPO województwa podlaskiego. W chwili obecnej plac wokół kolneńskiej „dwójki” bardziej odstrasza niż zachęca do zabawy. Wiosną przyszłego roku ma się to zmienić.

Jak poinformował nas dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie Dariusz Łosiewski, na placu zostanie ustawiony między innymi betonowy stół do tenisa stołowego, stanowiska do gry w szachy, nowe ławeczki. Ponadto wyremontowany zostanie plac manewrowy przed budynkiem szkoły. Przed wejściem pojawią się nowe miejsca parkingowe. Jakie jeszcze zmiany przewiduje projekt?

Został rozebrany budynek gospodarczy, gdyż w tym miejscu pobuduje się zatoczkę dla rodziców, którzy przywożą swoje pociechy do szkoły – mówi Dariusz Łosiewski.

Dyrekcja szkoły chce również, aby wokół budynku przybyło roślinności. W związku z tym opracowała projekt zagospodarowania terenu zieleni: „Roślinność w czterech porach roku”. Na jego realizację będzie ubiegała się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej.

To okazja doskonała dla uczniów do poznania roślin, które są charakterystyczne dla poszczególnych pór roku, a poza tym aspekt będzie taki wychowawczy, bo dzieci będą miały możliwość opieki nad tymi roślinkami – wyjaśnia nasz rozmówca.

Projekt „Roślinność w czterech porach roku” opiewa na kwotę 20 tysięcy złotych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *