RN
TwitterFacebook

Kolno: Pogrzeb Dzieci Utraconych

Mszą św. w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie rozpoczęły się sobotnie uroczystości pogrzebu dzieci utraconych. Były łzy smutku, były też podziękowania za to, że w Kolnie także jest grób dzieci, które odeszły przed narodzinami. Grób dzieci utraconych w wielu wypadkach ma wymiar nie tylko duchowy.

Na pogrzeb dzieci utraconych przybyło wielu rodziców. Nie kryli łez smutku, wzruszenia, ale też i wdzięczności za to, że Kolno dołączyło do miast w diecezji, w których są groby dzieci utraconych. Po uroczystości wielu z nich podchodził do księdza Jacka Kotowskiego, diecezjalnego duszpasterza rodzin, by osobiście mu podziękować za kontynuowanie idei budowy grobów dzieci utraconych.

Pierwszy z grobów powstał na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej w Łomży. Było to sześć lat temu. Od tamtej pory groby powstawały w innych miastach w naszej diecezji.

Dziś już możemy powiedzieć, że we wszystkich miastach w diecezji, w których są szpitale, są też groby dzieci utraconych. Czeka nas jeszcze pogrzeb dzieci utraconych w Wysokiem Mazowieckiem, natomiast burmistrz Wyszkowa przygotowuje na październikowe posiedzenie Rady Miasta projekt uchwały w tej sprawie – mówi ksiądz Jacek Kotowski.

W trakcie uroczystości pogrzebowych, gdy urna z prochami dzieci utraconych była składana do grobu, w niebo poszybowały dziesiątki białych balonów, jako symbol małych duszyczek, wędrujących do nieba.

mk 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *