TwitterFacebook

Kolno: Policjanci będą współpracować z Kolneńską Grupą Pierwszej Pomocy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, jako jedni z kilku przedstawicieli miejscowych instytucji, podpisali dzisiaj porozumienie o współpracy z Kolneńską Grupą Pierwszej Pomocy.

Kolneńscy policjanci brali  udział w spotkaniu przedstawicieli kilku instytucji z terenu miasta Kolna, które dotyczyło współpracy z Kolneńską Grupą Pierwszej Pomocy. KGPP to organizacja charytatywna, która należy do jednostek współpracujących z Systemem Ratownictwa Medycznego. Liczy 48 członków w tym: Lekarz Ratownictwa Medycznego, Ratownicy Medyczni, Ratownicy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz młodzież po przeszkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.

Komendant Powiatowy Policji w Kolnie, młodszy inspektor Artur Żebrowski podpisał porozumienie o współpracy w zakresie wspólnych szkoleń i pomocy w poszukiwaniu osób zaginionych. Z  roku na rok rośnie liczba osób zaginionych, którzy potrzebują fachowej pomocy. Podpisane porozumienie pozwoli na podejmowanie działań poszukiwawczych w szerszym zakresie, oraz na prowadzenie wspólnych działań szkoleniowych i warsztatowych dla policjantów.

KPP w Kolnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *