TwitterFacebook

Kolno: Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie uratowali przed wychłodzeniem organizmu czego następstwem często jest śmierć, leżącego na chodniku 60-letniego mężczyznę. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów oraz właściwej postawie mieszkańca Kolna uratowano życie kolejnej osoby.

Policjanci kolneńskiej komendy  uratowali przed zamarznięciem leżącego na chodniku 60-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem, około godziny 19.00  na terenie miasta Kolna. Dyżurny  Policji otrzymał, informację o mężczyźnie, który leżał na chodniku przy ul. Sienkiewicza. Na miejsce natychmiast zostali pojechali policjanci.  Mężczyzna nie był w stanie poruszać się o własnych siłach,leżał na chodniku czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusze podnieśli nietrzeźwego. Okazało się, że  to 60-letni mieszkaniec Kolna. Noc spędził w kolneńskiej komendzie. Gdyby nie wrażliwość i właściwa reakcja zgłaszającego, życie 60-latka byłoby zagrożone.

Mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców powiatu kolneńskiego „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał o miejscu przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować ich życie. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do jednostki Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę „BEZDOMNOŚĆ” i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań „Nie bądźmy obojętni”.

źródło: podlaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *