RN
TwitterFacebook

Kolno: Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami miasta [FOTO]

Nowy rok, to nowe podróże prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Tym razem głowa państwa zawitała do Kolna. Prezydent spotkał się z kilkuset mieszkańcami miasta, a kilka godzin wcześniej złożył kwiaty na kolneńskim cmentarzu pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy poległych w bitwie pod Lemanem w 1920 roku oraz wziął udział w konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”.

Spotkanie z prezydentem Polski, Andrzejem Dudą rozpoczęło się o godzinie 16 w hali sportowej KOKiS. Na początku mieszkańcy oraz zgromadzeni goście mogli wysłuchać występów lokalnych zespołów oraz wspólnie odśpiewali Hymn Polski. Po tym krótko przemawiał burmistrz Kolna, a po nim przyszła kolej na wystąpienie prezydenta Polski i jego imiennika Andrzeja Dudy.

Prezydent w trakcie swojego wystąpienia poruszył wiele kwestii, takich jak postępujący rozwój Kolna oraz województwa podlaskiego, politykę prowadzoną przez niego samego oraz rząd, a także kwestię obronności i sytuację polskich wojsk na Bliskim Wschodzie.

Prowadzimy bardzo rozważną politykę bezpieczeństwa, cały czas monitorujemy sytuację bezpieczeństwa i w Polsce i na świeciezapewniał Prezydent Andrzej Duda. – Czynimy wszystko, aby nasi żołnierze byli zabezpieczeni i nasi żołnierze są zabezpieczeni, w każdym miejscu, gdzie służą na świecie, a przede wszystkim w tych miejscach, gdzie to niebezpieczeństwo jest realne.

Po oficjalnej części uroczystości prezydent rozmawiał z mieszkańcami na temat ich potrzeb i chętnie robił sobie z nimi zdjęcia.

JT

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *