RN
TwitterFacebook

Kolno: Proinwestycyjny budżet na 2020 rok

Kolneńscy radni przyjęli budżet na 2020 rok. Wydatki będą wynosiły 52 miliony złotych. Myślę, że jest to bardzo proinwestycyjny budżet. Mamy naprawdę dużo zadań do wykonania – mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna. 

To inwestycje w mieście rzędu ponad 30 milionów złotych, czyli naprawdę, jak na 11-tysięczne miasto to dużo inwestycji. Inwestycji, które są niezbędne, potrzebne, bo to są inwestycje drogowe, inwestycje, które zmieniają wizerunek naszego miasta. Chodzi o rewitalizację parku, rewitalizację strefy przy stadionie miejskim. 

Włodarz miasta rozwinął temat inwestycji drogowych, które są jednymi z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców miasta:

Co prawda co roku tych dróg zostaje nam już mniej do modernizacji, do wykonania, ale jeszcze trochę jest. Mam nadzieję, że w tej kadencji uda się je wszystkie wyremontować. Są to ulice: Akacjowa, Bukowa, Floriana. Także naprawdę sporo ulic, które są potrzebne. 

Burmistrz dodaje także, że planowana jest termomodernizacja budynków komunalnych i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zmodernizowanie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

Uchwała budżetowa zakłada dochody w wysokości 50 383 529 złotych. Wydatki zaś zaplanowano na kwotę 51 890 634 złotych. Deficyt w kwocie 1 507 105 zł zostanie pokryty przychodami z kredytu długoterminowego i środkami wynikającymi z rozliczenia dotacji na realizację programów, projektów i zadań finansowych. 

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + eighteen =