RN
TwitterFacebook

Kolno. Remont DK 63 coraz bliżej końca

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szacuje, że już 65 procent prac związanych z przebudową tzw. przejścia przez Kolno w ciągu DK 63 zostało zrobionych. Inwestycja ma być w całości gotowa w listopadzie. 

Na kilka miesięcy przed zakończeniem przebudowy drogi krajowej nr 63 w Kolnie jest już gotowy odcinek próbny w rejonie wybudowanego ronda, a na pozostałych fragmentach trwają intensywne prace. Główna droga ma być przejezdna na przełomie września i października, a zakończenie wszystkich robót planowane jest na listopad br.informuje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA. 

Obecnie, w zależności od miejsca, trwają roboty przy podbudowie (dolna warstwa konstrukcji nawierzchni) czy wzmacnianie podłoża w rejonie mostu. Z kolei nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ulic z ul. Kolejową i Witosa jest już gotowe wraz z kilkuset metrowym odcinkiem ulicy, jako odcinek próbny. Wykonawca planuje finisz prac na wrzesień, wtedy to ma być układana warstwa ścieralna.

Przebudowa blisko 2,5-kilometrowego odcinka DK63 w Kolnie to inwestycja długo oczekiwana przez władze. Prace ruszyły w maju 2018 roku i obejmują m.in/. wybudowanie nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej – przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś, przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej, chodników, zatok autobusowych i ścieżki rowerowej. Koszt inwestycji to 27 mln zł.

oprac.pg/GDDKiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *