RN
TwitterFacebook

Kolno: rolkomania, tenis, a nawet aqua aerobik – trwa nabór

Sport to zdrowie. Podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, to także idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. Bogatą ofertę zajęć dla dzieci i dorosłych przygotował Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

Dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat rozpoczęły naukę pływania i doskonalenie pływania w szkółkach pływackich. Zajęcia prowadzą Renata Pogorzelska oraz Ewelina Dziekońska. W tym roku na zajęcia uczęszcza około stu młodych adeptów pływania. Nauka potrwa do maja następnego roku. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku w godzinach popołudniowych.

Kolejną z propozycji dla amatorów sportu jest rolkomania. Miłośnicy rolek mogą pojeździć w hali sportowej w każdy wtorek od godziny 17.00. Zajęcia prowadzi Marta Grajewska, uczestniczy w nich około czterdzieści osób.

Działa też sekcja tenisa stołowego, licząca obecnie dwudziestu pięciu zawodników, w tym czterech posiadających licencje zawodnicze. Trenerem sekcji jest wielki pasjonat tej dyscypliny oraz bardzo doświadczony trener Eugeniusz Skibniewski. Sekcja skupia zawodników poczynając od przedszkolaka, szkół podstawowych, gimnazjum, średnich jak również panie, które w tym roku przygotowują się do wzięcia udziału w Wojewódzkim Turnieju Weteranów.

Jest to wspaniała okazja integracji międzypokoleniowej i forma aktywnej rekreacji oraz czerpania doświadczenia od siebie nawzajem, co więcej zawodnicy biorący udział w turniejach reprezentują zarówno szkoły, ale przede wszystkim nasze miasto – mówi trener Eugeniusz Skibniewski.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki na hali sportowej KOKiS od 17.00 do 18.30.

Kilkadziesiąt osób bierze udział w zajęciach aqua aerobiku organizowanych na krytej pływalni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Jak przekonuje Andrzej Powichrowski, kierownik Pływalni Miejskiej w Kolnie, regularny wodny trening zapewnia nie tylko świetne zdrowie i kondycję fizyczną, ale również żelazną odporność.

Wodna gimnastyka już od dawna stosowana była jako forma rehabilitacji bo dzięki właściwościom wyporowym ćwiczenia w niej wykonywane nie obciążają układu ruchu – mówi Andrzej Powichrowski. – Aqua aerobik jest zatem bezpiecznym rodzajem aktywności zarówno dla osób z nadwagą, cierpiących z powodu bólów kręgosłupa (…) to doskonały trening dla wszystkich – przekonuje kierownik kolneńskiej pływalni. 

Trening pod okiem instruktora odbywa się w każdy czwartek od godziny 19.00.

Wszystkie informacje dotyczące zajęć dostępne są pod numerem telefonu 602 112 424.

Marzena Wiśniewska/KOKiS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *