RN
TwitterFacebook

Kolno: Ruch na DK63 puszczony w dwóch kierunkach

Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych puszczony został ruch w obu kierunkach na drodze krajowej nr 63 – tzw. przejście przez Kolno. Przebudowany odcinek jest niemal gotowy. Do uzupełnienia zostały jeszcze fragmenty oznakowania poziomego, trwają też prace porządkowe.

Roboty powinny zakończyć się do 20 listopada i do tego też dnia przewidywane jest uzyskanie zezwolenia na użytkowanie kładki dla rowerów.

Cały zmodernizowany odcinek ma niemal 2,5 km i jest główną ulicą w mieście. Dlatego też inwestycja objęła nie tylko budowę nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej – przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś, ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej.

W ramach zadania wybudowano rondo, na dwóch skrzyżowaniach zainstalowano sygnalizację świetlną. Powstały też nowe chodniki, zatoki autobusowe i ścieżka rowerowa wraz z oddzieloną od drogi kładką nad rzeczką Łabna. Koszt inwestycji to 27 mln zł.

Zadanie realizowane jest w systemie „Projektuj i buduj”. Umowę z wykonawcą – Konsorcjum PBK Łomża – podpisaliśmy 17 lutego 2017 r. Po zakończonym etapie projektowania 18 maja 2018 r. przekazaliśmy wykonawcy plac budowy.

GDDKiA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *