TwitterFacebook

Kolno: sala gimnastyczna za ponad 3 mln zł już prawie gotowa

Długo wyczekiwana przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Kolnie sala gimnastyczna nabiera kształtów. W tej chwili trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku i na parkingu. Jeszcze tylko miesiąc i będzie można z niej korzystać.

Budowa sali ruszyła latem 2016 r., a prace mają się zakończyć do końca października br. Do wykonania zostały drobne prace kosmetyczne na terenie inwestycji oraz jego uporządkowanie. Inwestycję prowadzi Starostwo Powiatowe w Kolnie.

Zostały do wykonania już takie rzeczy wykończeniowe, typu montaż kabin natryskowych, montaż szafek w szatniach, jakieś prace porządkowe, drabinki na sali, posianie trawy, zakrzaczenie – wymienia Robert Nadara, wicestarosta powiatu kolneńskiego.

Obiekt będzie przystosowany do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Do dyspozycji uczniów będzie siłownia wraz z całym osprzętem. Wykonane zostanie zaplecze z szatniami, sanitariatami i pomieszczeniami trenerskimi. Przy sali będzie również 10 miejsc parkingowych.

Jak poinformował nas Robert Nadara, sala ma służyć nie tylko uczniom kolneńskiego ogólniaka. Z obiektu będzie korzystała też młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie, a „po godzinach” również mieszkańcy miasta.

Są takie głosy, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i udostępnić salę po godzinach – tłumaczy wicestarosta kolneński.

Wreszcie będzie mieli salę z prawdziwego zdarzenia – cieszą się uczniowie z Kolna.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 3 mln 200 tys. zł. Około 1 mln 100 tys. zł wyniosło dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Kwotę w wysokości 1 mln 200 tys. zł przekazało także miasto Kolno w ramach wykupu swoich udziałów w Hali Sportowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Kolejne 690 tys. zł pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Oficjalnego otwarcia sali można spodziewać się na początku grudnia.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *