RN
TwitterFacebook

Kolno: Samorząd szuka sposobu na tańsze i lepsze ogrzewanie

Sieć i kogeneracja gazowa w Kolnie? To jedna z trzech możliwości pozyskiwania ciepła, jaką analizują kolneńscy samorządowcy. Pozostałymi dwoma jest połączenie gazu i paliwa biomasowego oraz spalarnia paliwa RDF, czyli pozostałości po segregacji śmieci.

Burmistrz Kolna, Andrzej Duda, wskazuje, że z uwagi na koszty, najprawdopodobniej wybrana zostanie pierwsza opcja dotycząca zasilania gazowego:

Pójdziemy w modernizację ciepłowni. W pierwszym etapie dwa silniki i dwa piece gazowe. I w pierwszym etapie będą to dwa LNG, czyli gaz który będzie dostarczany cysternami.

Włodarz ma też nadzieję, że jeśli miasto pójdzie w stronę sieci gazowej, będzie to dawało w przyszłości możliwość podłączenia się pod zaplanowany w regionie gazociąg:

– Jest jeszcze taka możliwość, że będzie budowany w niedalekiej przyszłości, bo za parę lat rurociąg Bartlowizna, który ma tutaj na odcinku między nami a Grajewem wyprowadzenie niskich parametrów. I wtedy zarówno my, jak i Stawiski oraz okoliczne miejscowości mogłyby doprowadzić gaz do swoich miejscowości, tam gdzie byłoby zapotrzebowanie oczywiście.

Burmistrz podkreśla jednak, że najpierw do tych zmian trzeba przekonać mieszkańców, którzy musieliby wymienić swoje piece na te gazowe.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten + seventeen =