RN
TwitterFacebook

Kolno: Śmieci trafiają tymczasowo do Ostrowi Mazowieckiej

Miasto Kolno nie utonie w śmieciach. Odpady komunalne z tego miasta przez pewien czas będą trafiały na wysypisko śmieci w Ostrowi Mazowieckiej.

To pokłosie pożaru, który wybuchł na wysypisku w Czartorii w drugiej połowie sierpnia, co sparaliżowało odbiór odpadów na terenie wszystkich podległych pod to wysypisko gmin. O sytuacji w Kolnie mówi burmistrz, Andrzej Duda:

– To dosyć trudna sytuacja. My mamy co prawda dosyć duży PSZOK, ale jego możliwości jeśli chodzi o składowanie tego typu nieczystości też nie są nieograniczone. W związku z tym jest to sytuacja dosyć nowa i będziemy musieli podjąć działania, aby w przyszłości nie było problemu z dostarczaniem naszych śmieci i takie działania podjęliśmy. Myślę, że one przyniosą efekt. Będziemy już w jakiś sposób zabezpieczeni na przyszłość. 

Trudno ocenić, czy zaistniała sytuacja wpłynie na cenę za odbiór śmieci – dodaje burmistrz:

– Analizowałem cenę na innych wysypiskach w innych samorządach ościennych i proszę mi wierzyć, że w tej chwili są samorządy, w których cena od jednego mieszkańca jest sporo powyżej 30 złotych. W większości RIPOKów w tej chwili cena na bramie za tonę zmieszanych odpadów jest dosyć wysoka. To na pewno będzie w przyszłości we wszystkich samorządach generować wzrost cen za odbiór śmieci, które i tak już nie są tanie. 

Umowa miasta na odbiór śmieci w Ostrowi Mazowieckiej jest tymczasowa, do czasu powrotu do pełnej pracy wysypiska w Czartorii.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 4 =