RN
TwitterFacebook

Kolno: Strażacy ochotnicy ze wsparciem finansowym od marszałka

Ochotnicza Straż Pożarna w Kolnie z dotacją z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Straż na zakup niezbędnego sprzętu otrzyma wsparcie w wysokości 35 tys. złotych.

O potrzebie wspierania OSP mówi burmistrz Kolna, Andrzej Duda, który nawiązuje do ostatnich ulew, które sparaliżowały ruch w mieście:

– Jest to bardzo ważna sprawa, bo tak jak mieliśmy zalaną dużą część miasta, sami mieszkańcy widzieli, jak ważne jest szybie i sprawne działania ze strony OSP. Ta akcja była przeprowadzona naprawdę sprawnie, dlatego ważne jest żeby przy takim położeniu miasta te służby pomagające nam w różnego rodzaju kataklizmach, klęskach żywiołowych sprawnie działały i były bardzo dobrze wyposażone. 

Włodarz miasta przewiduje, że postępująca zmiana klimatu sprawi, że strażakom pracy będzie tylko przybywać:

Czy to trąby powietrzne, czy różnego rodzaju burze niestety powodują coraz więcej zniszczeń. Coraz więcej jest zerwanych dachów, coraz więcej jest zalanych domów i pewnie tego, przy zmianie tego klimatu nie będzie nam ubywać. Myślę, że każdy samorząd, i z resztą nasze samorządy na terenie powiatu kolneńskiego to czynią, coraz bardziej inwestuje w służby ratownicze, które w takich przypadkach są nieocenione. 

Przypomnijmy, że OSP w Kolnie od 1 maja znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six + 9 =